Wysprzęgliki

Wysprzęgliki służą do tego, aby poprzez uruchomienie pedału sprzęgła, przemieścić jego tarczę, co spowoduje połączenie bądź rozłączenie napędu. Mają one kształt tłoczków, zdolnych do zmiany swego położenia dzięki ciśnieniu płynu hydraulicznego, zaaplikowanego w obudowie, która stanowi ich korpus. Jedne z najczęstszych problemów związanych z eksploatacją wysprzęglika to przetarcia uszczelnień oraz wycieki płynu, co zaburza w sposób znaczący jego poprawne funkcjonowanie. Ponadto, zazwyczaj płyn układu hydraulicznego łączy się z systemem hamulcowym, co owocuje jego zapowietrzeniem, a w efekcie, unieruchomieniem auta.

Sugeruje się, aby w przypadku naprawy sprzęgła, które jest zintegrowane z łożyskiem dociskowym, wymienić od razu wysprzęglik. Daje to pewność, że cały zespół będzie funkcjonował prawidłowo. Sam ten proces wymaga rozłączenia przewodu hydraulicznego oraz odkręcenia wysprzęglika od obudowy skrzyni biegów. Po jego montażu należy odpowietrzyć układ, nie zapominając o uzupełnieni płynu hydraulicznego do odpowiedniego poziomu.

W firmie Bremsystem można otrzymać bardzo zróżnicowane wysprzęgliki, ponieważ dbamy o to, aby każdy kierowca znalazł taką część zamienną, która będzie perfekcyjnie współgrała z mechanizmem posiadanego przez niego pojazdu.

Jako że oferowane przez nas produkty zostają wcześniej poddane całkowitej regeneracji , są przez klientów kupowane jako nowe, więc w przypadku każdego z nich obowiązuje 2-letni okres gwarancyjny.

Chcąc zapewnić sobie pełną funkcjonalność nabywanego elementu, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Wskażą oni Państwu odpowiedni dla konkretnego pojazdu model.

Najczęściej pojawiające się problemy z wysprzęglikami to:

  • skorodowane i zatarte tłoczki cylinderka

  • nieszczelność cylinderka

  • zerwane gwinty

  • zerwane odpowietrzniki

  • uszkodzone uszczelniacze przeciwpyłowe

  • zużyte łożysko dociskowe

[agproducts url="http://sklep.bremsystem.pl/pl/c/Wysprzegliki/2763"]

Sprawdź nas!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową. Jesteśmy dla Państwa dostępni na allegro, sklepie oraz telefonem! Zobacz jak prosto możesz zostać naszym kolejnym zadowolonym klientem!