Pompy Hamulcowe

Pompy hamulcowe stanowią ważną część układów hamulcowych. Mają one za zadanie przede wszystkim transportować płyn hamulcowy bezpośrednio do samego mechanizmu. W wyniku wypchnięcia tłoka, znajdującego się w zacisku, klocki hamulcowe zostają dociśnięte do tarczy. Zazwyczaj steruje się tym urządzeniem przy pomocy dźwigni, jaką stanowi pedał hamulca. Niejednokrotnie zdarza się też, że w pojazdach dodatkowo występują inne ulepszenia, podnoszące siłę hamowania, w tym m.in. serwa.

Element ten posiada, wbrew pozorom, nieskomplikowaną budowę. Zazwyczaj napotyka się tzw. pompy tłokowe. Najpowszechniejszymi przyczynami usterek, jakie pojawiają się w pompach hamulcowych aut osobowych oraz maszyn rolniczych, przemysłowym i budowlanych, są brak wystarczającej wiedzy operatora i niepełne dostosowanie się do zaleceń odnośnie obsługi, użytkowania lub wymieniania płynów, przedstawionych przez producenta.

Oferujemy Państwu szeroki zasób pomp hamulcowych do wielorakich modeli aut osobowych i dostawczych, a także maszyn rolniczych oraz budowlanych.

Na każdą część zamienną mają Państwo dwa lata gwarancji. Zostaje ona uprzednio poddana regeneracji i sprzedaje się ją jako nowy produkt.

Przed dokonaniem zakupu, warto skontaktować się z nami telefonicznie lub przez formularz. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Państwu wybrać odpowiedni model pompy hamulcowej do posiadanego pojazdu, przez co można będzie zapewnić sobie w pełni optymalne funkcjonowanie urządzenia.

Najczęstsze usterki pomp hamulcowych to:

  • brak szczelności pompy
  • zatarty tłoczek
  • skorodowana i wytarta powierzchnia wewnętrzna cylindra pompy
  • uszkodzone zawory zwrotne
  • uszkodzone zbiorniczki płynu hamulcowego
  • uszkodzone uszczelniacze przeciwpyłowe
  • przepuszczanie płynu w sekcjach