Klocki Hamulcowe

Podstawowym elementem układu hamulcowego są klocki hamulcowe. Są one częścią hamulca tarczowego, który zbudowany jest z okładziny cierniowej, współdziałającej z tarczą oraz jej metalową podstawą. Same klocki są osadzane bezpośrednio w jarzmach zacisków. Przez hydrauliczne uruchomienie, tłoki są dociskane do tarcz. Podczas obrotu tarczy hamulcowej powstaje siła umożliwiające zatrzymanie pojazdu.

Klocki hamulcowe posiadają bardzo prostą konstrukcję. Składają się zazwyczaj z dwóch elementów: płytki nośnej oraz okładziny ściernej. Sama płytka nośna jest stalowa. To od niej zależy poziom głośności samych hamulców. Aby zmniejszyć poziom głośności, można dodatkową taką płytkę pokryć odpowiednią nakładką wygłuszającą.

Drugim elementem jest okładzina ścierna. Odznacza się ona bardzo dużym współczynnikiem tarcia oraz samą odpornością na proces ścierania. Jest ona pokryta różnymi rowkami. Poprzez te rowki odprowadzana jest woda. Nowoczesne klocki hamulcowe posiadają ponadto czujnik zużycia, dzięki czemu kierowca wie, w którym momencie zalecana jest ich wymiana. Objawia się to pojawianiem stosowanej lampki ostrzegawczej na desce rozdzielczej pojazdu. W starszych modelach stosuje się blaszkę, która jest umiejscowiona bezpośrednio w klocku. Efektem tego jest powstały hałas podczas hamowania.

Sugerujemy, aby sama wymiana klocków hamulcowych odbyła się, gdy grubość okładzin ciernych spadnie poniżej określonego poziomu. Proces zużywania się samego zacisku hamulcowego może być różny w zależności od osi. W samochodach sportowych najczęściej używane są klocki ceramiczne, które zapewniają skuteczniejsze hamowanie po nagrzaniu. Tyczy się to wyłącznie samochodów sportowych, przeznaczonych do wyścigów, jak i na tor.

Firma Bremsystem oferuje swoim klientom bardzo zróżnicowany zestaw klocków hamulcowych, aby każdy mógł znaleźć model idealnie dopasowany do posiadanej maszyny rolniczej czy budowlanej lub auta dostawczego bądź osobowego.

Gwarancja, która obejmuje sprzedawane przez nas produkty, przyznawana jest aż na 24 miesiące. Dzięki temu, że są one w pełni zregenerowane, otrzymują je Państwo jako nowe.

Prosimy o kontakt w celu doprecyzowania, jakiego rodzaju klocki hamulcowe pasują do Państwa pojazdu. Dzięki temu, można będzie uniknąć problemów z montażem i eksploatacją.